• https://www.facebook.com/darkadas?ref=ts&fref=ts
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905337720607
  • https://twitter.com/darkaclub
  • https://www.instagram.com/darkasosyaltesisleri
  • Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

Hakkımızda


Benzersiz doğa:

Darka Evleri, çeyrek asırlık bir yerleşim grubu olmasına rağmen, günümüzdeki pekçok mimari projeye örnek teşkil etmiştir. Bünyesinde barındırdığı Sosyal Tesisler ve Spor Kulübü, evleri daha da işlevsel kılmaktadır. Darka’lılar, birbirlerine “Darkadaş” diye hitap ederler. 


Yeşil ve mavinin uyumu: 
İznik Gölü’nde sabah saatlerinde genellikle kıpırtısız, çarşaf gibi bir görünüm hakimken, öğle saatlerinde meltem rüzgârlarını andıran sudan karaya esen bir rüzgâr hakim olur. Bu da gölde her türlü Yelken sporuna yaşama fırsatı verir. 

Darka’da su sporları:

Darka sahili, İznik Gölü’nün en temiz ve bakımlı sahili olduğundan, her türlü su sporunu uygulama fırsatı bulabilirsiniz. Darka Su Sporları İhtisas Kulübü, bünyesinde yelken, surf, laser,deniz bisikleti, kano gibi su sporlarına imkân tanıyacak yatırımları ile diğer taraftan, tenis, basketbol, voleybol, masa tenisi sporları yapmak isteyen Darka’lılara İmkân tanımaktadır. 

Sosyal Tesisler:
1995 yılından bu yana Darka Sosyal Tesislerini Yaşatma Derneği’nce İşletilen sosyal tesisler; bünyesinde 1 açık ve 1 kapalı yüzme havuzu, sauna, restoran, bar ve diğer sosyal hizmet merkezlerini barındırmaktadır. Darka’lıların talepleri doğrultusunda bu birimleri işlevsel hale getirerek kullanıma sunmaktadır.
Sosyal Aktiviteler:

Sosyal Tesisler bünyesinde özellikle yaz ayları boyunca çarşamba akşamları “kadınlar gecesi”, sali, perşembe ve pazar geceleri açıkhavada sinema, gündüzleri havuzda sakin bir atmosferde, Darka’daşlara dinlence imkânı sağlanmaktadır. Sosyal Tesisler’den faydalanmak için; Dernek Üyesi olsanız da olmasanız da sezonluk aidat ödemek durumundasınız. Dernek de bu aidatlarla sosyal tesislerin yaşaması ve geliştirilmesi için büyük çaba sarf etmektedir.


Darka’da günbatımı: 
Darka’lılara, “en çok sevdiğiniz 3 şey nedir?” diye sorulduğunda büyük bir bölümü 1.ci tercih olarak “sahilde günbatımı” diyor. Zira, ilk günden beri Darka’daşlar, günbatımında içkilerinin son yudumlarını aldıktan sonra, güneşin battığı noktaya bir dilek tutarak taş fırlatırlar. Dileklerin muhakkak tuttuğu söylenir.